14 października - Święto Edukacji Narodowej

  dz naucz01  14 października 2015 r. obchodziliśmy 242 rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. Tradycyjnie w tym dniu odbyła się uroczystość szkolna związana ze Świętem Edukacji Narodowej. Pani dyrektor w swoim przemówieniu nawiązała do początków tego święta, podziękowała wszystkim pracownikom oświaty oraz władzom gminy i rodzicom za przyczynianie się do rozwoju naszej szkoły. Wręczyła też Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżniającym się pracownikom.

   Uczniowie klas pierwszych gimnazjum złożyli ślubowanie i w ten sposób stali się pełonoprawnymi uczestnikami społeczności szkolnej.

   W uroczystości uczestniczyli władze gminne - wójt gminy Gizałki - Robert Łoza, przewodniczący rady - Piotr Lis, przewodnicząca Rady Rodziców - Joanna Mazurek oraz proboszcz parafii w Szymanowicach - ks. Grzegorz Kuliński. Przybyli także nauczyciele - emeryci - Maria Łoza, Otylia Kaczmarek i Barbara Latosińska.
   Po oficjalnych przemówieniach odbyła się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Fotografie z Dnia Edukacji Narodowej można obejrzeć w galerii szkoły.

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.