Spotkanie z ułanami

    20190905 122114 Dnia 05 września 2019 r. uczniowie klas 6a i 6b spotkali się z żołnierzami z XV Pułku Ułanów Poznańskich.

   Była to dla naszych uczniów żywa lekcja historii, ponieważ zobaczyli prawdziwe umundurowanie, uzbrojenie, wyposażenie ułana okresu II Rzeczypospolitej. Wysłuchali prelekcji na temat powstania kawalerii w XX–leciu międzywojennym. Najwięcej radości sprawiła możliwość oglądania i dotykania prezentowanych elementów, brania do ręki szabli, bagnetu, przymierzania czapki czy siedzenia w siodle.

  Wyjazd do Leśniczówki Kamień był świetną okazją do integracji młodzieży z obu klas. Uczniowie piekli kiełbaski przy ognisku, organizowali zabawy w lesie.
   Wszyscy wrócili pełni wrażeń i w doskonałych humorach.
   Opiekunkami i organizatorkami wyjazdu były Iwona Biskupska-Czajczyńska i Marzena Kaźmierska.

 

  20190905 130458   20190905 131839

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.