Powiatowe przełajowe bieganie

Środa 27 marca 2019 roku była dniem, gdy w Dobrzycy reprezentacje szkół podstawowych powiatu pleszewskiego rywalizowały o laury drużynowych mistrzów w biegach przełajowych. Na starcie nie zabrakło młodych sportowców ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II z Gizałek. Pełne drużyny zostały wystawione przez klasy I-IV oraz V-VI i to zarówno w kategoriach chłopców jak i dziewcząt. Najwięcej powodów do zadowolenia miał tego dnia Dawid Juchacz uczeń, który zajmując I miejsce w stawce rówieśników z klas V i VI, obronił tytuł Mistrza Powiatu Pleszewskiego w biegach przełajowych zdobyty przed rokiem w kategorii młodszej i zapewnił sobie prawo udziału w zawodach wojewódzkich.

Blisko awansu do finału Mistrzostw Wielkopolski Szkół była cała drużyna chłopców klasy V b z Gizałek wspierana przez jedynego szóstoklasistę w składzie Wiktora Rojewskiego. Dawid Juchacz, Wiktor Rojewski, Igor Ignaszak (9 w klasyfikacji indywidualnej), Filip Szczepaniak i Igor Jakubowski zajęli w klasyfikacji drużyn bardzo dobre II miejsce. Za rewelacyjny można również uznać start drużyny dziewcząt z klas I-IV. Lena Bińczyk uczennica drugiej klasy w stawce 40 trzecio i czwartoklasistek zajęła 9 lokatę co wspaniale wróży Jej przyszłej sportowej lekkoatletycznej karierze. W tym przełajowym zespole Lenka nie była osamotnioną gdyż na linię mety tuż za nią wbiegały jej koleżanki Weronika Mańka, Dominika Taczała, Wiktoria Mańka, Edyta Skitek i Zuzanna Koprowska. Suma punktów zdobyta przez wymienione dziewczęta pozwoliła im zająć III miejsce w klasyfikacji reprezentacji szkolnych. Wśród dziewcząt wchodzących w skład drużyny klas V-VI na wyróżnienie zasługuje Klaudia Słupska, która zajmując V miejsce potwierdziła przynależność do czołowych zawodniczek powiatu w tej sportowej konkurencji. Drużyna chłopców z klas IV i młodszych jako zespól prezentowała wyrównany poziom, lecz brak indywidualnych miejsc w pierwszej dziesiątce nie pozwala na zespołowy sukces. Najwyżej sklasyfikowanym w tej grupie reprezentantów SP Gizałki był Mateusz Swędrowski zdobywca 12 miejsca. Najwyżej sklasyfikowanym w tej grupie reprezentantów SP Gizałki był Mateusz Swędrowski zdobywca 12 miejsca. Honoru gizalskiej młodzieży z klas VII, VIII i III gimnazjalnych broniła Iga Bachorska (9 miejsce ) oraz Kacper Szkudlarek.

4 5 6 7 8

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.