Czwórbojowe zmagania

W dniu 6 maja 2019 roku  na szkolnym boisku „Orlik” w Gizałkach rozegrano gminne zawody lekkoatletyczne mające na celu wyłonienie najlepszych  drużyn „królowej sportu” na mistrzostwa powiatu w czwórboju lekkoatletycznym. Zawody przebiegały pod dyktando uczniów Szkoły Podstawowej w Gizałkach, wśród których najlepsze wyniki nagradzane medalami osiągali,  wśród chłopców  Dawid Juchacz oraz Igor Grzegorek a wśród dziewcząt Oliwia Pakulska i Klaudia Słupska. Już 10 maja na Stadionie Miejskim w Pleszewie czwórbojowa drużyna  dziewcząt w składzie Oliwia Pakulska, Klaudia Słupska Natalia Migacz, Natalia Herka i Wiktoria Mańka, oraz  chłopców   w składzie Dawid Juchacz, Igor Grzegorek, Igor Ignaszak, Filip Szczepaniak, Filip Skitek i Wiktor Rojewski, wystąpili w mistrzostwach szkół powiatu pleszewskiego.

Naszym zespołom nie udało się wywalczyć awansu do zawodów rejonowych, ale pokazali w Pleszewie wolę walki i ogromną sportową ambicję. Efektem takiej postawy było drugie miejsce Oliwii Pakulskiej i trzecie Klaudii Słupskiej w indywidualnej klasyfikacji czwórbojowej. Równie wysoko, bo na piątym miejscu indywidualnie zawody ukończył Dawid Juchacz a Igora Grzegorka sklasyfikowano na miejscu VI. O tym, że w wielobojach lekkoatletycznych  o końcowym sukcesie decyduje wyrównany wysoki sportowy  poziom całego zespołu, pokazały zawody rozegrane również w Pleszewie 17 maja  dzieci z klas IV i młodszych. Szkoła Podstawowa w Gizałkach była jedyną z poza miasta i gminy Pleszew, która przestąpiła do współzawodnictwa tym razem w trójboju lekkoatletycznym. Wręcz za rewelacyjny uznać trzeba występ  dziewcząt, które zajmując drugie miejsce w klasyfikacji końcowej wywalczyły awans do finału rejonowego. Ta ocena jest wynikiem przede wszystkim faktu, że drużyna z Gizałek  prezentowała bardzo wysoki wyrównany poziom osiąganych sportowych wyników we wszystkich konkurencjach a więc w biegu na 60 metrów , w rzucie piłeczką palantową i skoku w dal. Jeszcze bardziej na podkreślenie zasługuje to, że w składzie dziewczęcej drużynę z Gizałek   były wyłącznie uczennice klasy II i III, Wiktoria i Weronika Mańka,  Martyna Pakulska, Lena Bińczyk, Edyta Skitek i Dominika Taczała. Zdecydowanie gorsze nastroje mieli tego dnia chłopcy Marcel Radłowski, Filip Skitek, Wiktor Skitek, Mateusz Swędrowski, Igor , Kaczmarek i Karol Mielcarek, którzy w stawce pięciu szkół zajęli czwarte miejsce. Pewnym pocieszeniem może być jedynie to, że do drużyn z podium zabrakło naprawdę niewiele wielobojowych punktów. Okazja do lekkoatletycznego rewanżu już za rok a o  ostatecznym sukcesie zdecyduje systematyczność w pracy nad własną sprawnością i konsekwencja w walce ze słabościami.

9 10 11

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.