Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół z udziałem reprezentacji Szkoły Podstawowej w Gizałkach

W Zielonej Górze-Drzonkowie w dniach 29-31.05.2019 roku, na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano Finał Ogólnopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt. Na starcie stanęło 21 najlepszych szkół w kategorii dziewcząt i 18 najlepszych szkół w kraju w kategorii chłopców. Dwa dni zmagań, setki rozegranych meczów, emocje i zagrania na najwyższym poziomie to wydarzenie, w którym swoją obecność zaznaczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gizałkach w składzie: Majka Majdecka i Ewa Mazurek.

Udział Majki i Ewy w zielonogórskim turnieju i wywalczone 13 miejsce, to swoiste ukoronowanie wieloletnich drużynowych występów podopiecznych Andrzeja Poźniaka na tenisowych arenach całego kraju. To również największe osiągnięcie sportu szkolnego w historii  Gminie Gizałki. Na ten sportowy wynik złożyły się cztery porażki z zespołami: SP 4 Chełmno, SP 20 Płock, SP 4 Przemyśl, SP Łaziska oraz trzy zwycięstwa odniesione nad drużynami: SP 12 Stalowa Wola, SP Dalachów i PSP Jedlińsk. Serdeczne gratulacje i życzenia sukcesu Majce Majdeckiej, przed którą za dwa tygodnie jeszcze jeden występ na zawodach najwyższego krajowego szczebla, czyli Mistrzostwa Polski Zrzeszeni Ludowych Zespołów Sportowych w Brzegu Dolnym.

12 947x1536 13

 

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.