Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyska Dzieci z udziałem SP Gizałki

W dniach 21 i 22 stycznia, najpierw w Objezierzu a później w Poznaniu rozegrane zostały Finały Wojewódzkie XXI Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci. W obu turniejach w stawce 14 najlepszych szkół startujących w kategorii dziewcząt nie zabrakło podopiecznych Andrzeja Poźniaka reprezentujących barwy Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Gizałkach. W Objezierzu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej startowała Wiktoria Jankowiak i Adrianna Kwitowska. W fazie grupowej dziewczęta z Gizałek pokonały 3:0 reprezentantki SP Karszew i uległy zespołowi SP 1 z Mosiny wynikiem 2:3.

Drugie miejsce w grupie postawiło na drodze Wiktorii i Ady zespół SP 1 Czarnków. Niestety i ten pojedynek zakończył się wynikiem 2:3 pozbawiając dziewczęta z Gizałek szans walki o medale. Ostatecznie dwa ostatnie mecze 2:3 z SP Śmiegiel oraz wygrana 3:2 z SP Kobylin uplasowały reprezentację Szkoły Podstawowej z Gizałek na 7 miejscu.
Dokładnie niemal identyczny przebieg dla dziewcząt z Gizałek miały zawody rozegrane następnego dnia w Poznania w ramach Igrzysk Dzieci. Wystąpiły w nich Dominika Cieślaki Klaudia Słupska. W fazie grupowej - grupa B - drużyna Andrzeja Poźniaka pokonała SP Łękno 3:0 oraz SP Komorze Przybysławskie 3:0, by w pojedynku o 1 miejsce w grupie ulec dziewczętom z SP 14 Poznań 2:3. Dodać trzeba iż w mecze, które kończyły się takim wynikiem decydującym pojedynkiem była gra deblowa. To właśnie w niej doszło do największych emocji gdyż to Klaudia i Dominika, przy stanie 2:2 w setach, prowadziły 8:5 w punktach 5 seta i nie obroniły przewagi przegrywając 9:11. Drugie miejsce w grupie spowodowało konieczność walki o strefę medalową ze zwycięskim zespołem grupy C, którym była Drużyna SP Lwówek. Dla drużyny SP Lwówek dwa punkty w grach indywidualnych wywalczyła jedna z aktualnie najlepszych zawodniczek województwa Patrycja Frelich. Łupem dziewcząt z Gizałek padły 2 pkt. wywalczone na drugiej zawodniczce tej drużyny. Tak więc podobnie jak w pojedynku z Poznaniem o ostatecznym wyniku decydowała gra deblowa, w której to poziom dramaturgii był jeszcze wyższy niż w meczu z Poznaniem. Przy stanie 2:2 w setach i 9:9 w 5 secie dziewczęta z Gizałek straciły dwa kolejne punkty przy własnym serwisie. Na osłodę utraconej szansy medalowej pozostał wygrany mecz z Raszkowem o 5 miejsce w ostatecznej klasyfikacji województwa.

01 02

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.