Warcabowe sukcesy

20 lutego 2020 w Broniszewicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pleszewskiego Szkół w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w warcabach klasycznych. Do listy wielu sportowych sukcesów kolejne będą mogli dopisać uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Gizałkach. W kategorii dziewcząt z klas VI i młodszych tytuł mistrzowski zdobyła Klaudia Słupska a tuż za nią na drugim miejscu podium stanęła jej szkolna koleżanka Dominika Cieślak.

W kategorii chłopców srebrny medal za II miejsce odebrał Dawid Rybarczyk. Cała wymieniona trójka uczniów wywalczyła prawo udziału w Wojewódzkim Finale Igrzysk Dzieci, które odbędą się 21 marca w Wolsztynie. W tym miejscu dodać trzeba, że dla Dominiki Cieślak i Klaudii Słupskiej to drugi finał wojewódzki w obecnym roku szkolnym po występie w drużynowym tenisie stołowym.
W Broniszewicach obok medalistów wystąpili również Jan Stachowiak rywalizujący w kategorii chłopców młodszych oraz Wiktor Glapa i Marta Kominek startujący w kategorii uczniów klas VII i VIII. W drodze do powiatowego finału 17 lutego w Tomicach rozegrano Mistrzostwa Gminy Gizałki w warcabach klasycznych, gdzie dominowali uczniowie SP Gizałki. Indywidualną mistrzynią została Dominika Cieślak wyprzedzając Klaudię Słupską, Ewę Szcześniak i Lenę Jankowiak. W kategorii chłopców rywalizujących w Igrzyskach Dzieci bezkonkurencyjnym był Dawid Rybarczyk przed Janem Stachowiakiem oraz Igorem Ignaszakiem. Wspomniany wcześniej Wiktor Glapa przez rok będzie mógł być uważanym najlepszym warcabistą Gminy Gizałki w kategorii klas VI i VIII. Wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej II miejsce zdobyła Marta Kominek, która uznała wyższość jedynie Wiktorii Brzezińskiej ze Szkoły Podstawowej w Tomicach .
Opisaną rywalizację międzyszkolną poprzedziły w Szkole Podstawowej Gizałki dwuetapowe eliminacje wewnątrzszkolne w których wystartowało łącznie 24 uczniów. Na tym etapie najlepszymi okazali się Dominika Cieślak i Dawid Rybarczyk.

03 05 04 06 07 08

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.