„Chrobry” dziękuje

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego miało w większości szkół w Polsce szczególny charakter wymuszony sytuacją epidemiczną w Polsce i na świecie. Jednak niezmiennym pozostaje fakt, że jest to dzień refleksji i podsumowań pracy uczniów wyrażanych świadectwem szkolnym. Jest to również dzień podsumowania osiągnięć sportowych, tych po które sięgali uczniowie w ramach zawodów szkolnych jak również tych, na które pracowali w klubach sportowych.

Nie inaczej było 26 czerwca 2020 roku w Gizałkach, gdzie odbyła się skromnej i okrojonej w swym składzie osobowym uroczystości zakończenia roku szkolnego, będąca jednocześnie pożegnaniem tegorocznych absolwentów. W gronie tym znaleźli się Adrianna Kwitowska, Wiktoria Jankowiak i Wiktor Borowski, młodzi sportowcy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Chrobry”, których sportowe sukcesy ośmiu lat spędzonych w murach Szkoły Podstawowe im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gizałkach podsumował trener Andrzej Poźniak. Nazwiska i fotografie wymienionych dziewcząt bardzo często gościły na sportowych stronach prasy lokalnej obok opisów, które informowały najczęściej o Ich zwycięstwach. Ada Kwitowska i Wiktoria Jankowiak grając w Mistrzostwach Okręgu Południowa Wielkopolska w kategoriach żaczek, młodziczek i kadetek, nigdy nie oddały złotego medalu rywalkom a smak podium na zawodach rangi Mistrzostw Wielkopolski nie jest Im obcy. Wiktor Borowski dołączył do „drużyny wojów Chrobrego” dość późno, gdy „zdradziła Go” piłka nożna. Jego wola walki i sportowa ambicja w każdym pojedynku, może być inspiracją dla młodych sportowców. To dzięki Niemu szkoła w Gizałkach przez dwa ostatnie lata była niepokonaną we wszystkich szkolnych kategoriach wiekowych. Młodzi sportowcy odwzajemniając laudację wygłoszoną pod Ich adresem przez Trenera, podziękowali Mu z wieloletnią pracę i okazywaną cierpliwość. Serdecznie dziękujemy i życzymy całej dalszych sukcesów.

09.jpg

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.