„Chrobry” w sportowym boju

26 lutego, czyli w ostatnią niedzielę miesiąca, oraz 5 marca 2017 roku rozegrano ostatnie turnieje klasyfikacyjne o Grand Prix Wielkopolski w kategoriach młodziczek/ów oraz kadetek/ów. Oczywiście w obu turniejach startowali zawodnicy i zawodniczki UKS „Chrobry” Gizałki. W lutową niedzielę do Poznania udali się Filip Szczepaniak, Kamil Majdecki, Dominika Cieślak, Klaudia Słupska oraz Adrianna Kwitowska i Wiktoria Jankowiak. Dwie z ostatnich wymienionych zawodniczek walczyły o jak najlepsze miejsca decydujące o ostatecznym rozstawieniu w turnieju o Mistrzostwo Wielkopolski. Wiktoria Jankowiak po bardzo dobrej grze zajęła ostatecznie miejsce 11, natomiast Adriannie Kwitowskiej na drodze do czołowej „szesnastki” stanęła w/w klubowa koleżanka.

Porażka z Wiktorią i dwa następne zwycięstwa pozwoliły Adzie zająć 17 pozycję. Dla pozostałych reprezentantów i reprezentantek Gizałek turniej o Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików był jeszcze jednym bezcennym sportowym doświadczeniem, które powinno zaowocować, gdy będą oni rywalizować w sowich młodszych kategoriach wiekowych. Tydzień później do Objezierza, aby walczyć o Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów pojechali Majka Majdecka, Ewa Mazurek i Jakub Krzaczkowski. Trudno jednoznacznie ocenić występ dziewcząt, które w tej kategorii wiekowej należą do ścisłej czołówki tenisistek stołowych Wielkopolski. V miejsce Majki Majdeckiej może budzić mały niedosyt wynikający z faktu, że porażki o wyższą lokatę kończyły się wynikami 3:2 po bardzo pasjonujących i pełnych zwrotów akcji pojedynkach. VI miejsce Ewy Mazurek, to jedno z najwyższych jakie udało się zawodniczce „Chrobrego” wywalczyć w Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych. Jakub Krzaczkowski zajął miejsce 27 w gronie 46 zawodników, jednak dla ambitnego sportowca z Gizałek nie miejsce w rankingu jest najważniejsze. Jego rywale z Wielkopolski w tej kategorii wiekowej trenują zdecydowanie częściej i większość z nich startuje w rozgrywkach ligowych.
Opisane wyżej starty zawodników i zawodniczek „Chrobrego” Gizałki w cyklu Grand Prix Wielkopolski przedzielone zostały sobotnim II Memoriałem Zygmunta Lubienieckiego rozegranym 4 marca 2017 r. w Raszkowie. Wzięło w nim udział aż 11 podopiecznych Andrzeja Poźniaka a pomoc w opiece nad tak liczną drużyną świadczyły panie Blanka Jankowiak oraz Małgorzata Cieślak. Powodów do dumy z całej drużyny a zwłaszcza z własnych dzieci w tym dniu dla w/w Matek nie brakowało. W kategorii najmłodszych dzieci z rocznika klas IV i młodszych Filip Szczepaniak zajął II miejsce, a jego klubowy kolega Kamil Majdecki uplasował się na pozycjach 9-12. W tej samej kategorii wśród dziewcząt tuż za podium na IV miejscu znalazła się Dominika Cieślak, na V miejscu Klaudia Słupska, a Natalia Kubiak i Lena Jankowiak podobnie jak Kamil Majdecki sklasyfikowane zostały na miejscach 9-12. W kategorii młodziczek, czyli dziewcząt klas V i VI na drugim miejscu podium stanęła Adrianna Kwitowska, a oczko niżej na III miejscu Wiktoria Jankowiak. Zawodniczki „Chrobrego” Gizałki zdołała wyprzedzić jedynie reprezentantka AZS AE Wrocław Julia Furman. Do podobnej sytuacji doszło w kategorii kadetek, w której II miejsce wywalczyła Majka Majdecka a III Ewa Mazurek. Zwyciężczynią tej kategorii została zawodniczka Marcelina Jarecka reprezentująca Viktorię Jelcz – Laskowice. Jakub Krzaczkowski rywalizował w kategorii kadetów i zajął miejsce 7-8, tak więc do premiowanej pucharem i nagrodami rzeczowymi czołowej „szóstki” zabrakło mu bardzo niewiele. Sportowcy, którzy w swych kategoriach wywalczyli miejsca w przedziale I – VI udekorowani zostali okolicznościowymi pucharami oraz nagrodami rzeczowymi, które wręczali syn i córka tragicznie zmarłego Prezesa Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Zygmunta Lubienieckiego. Puchar najmłodszej uczestniczki Memoriału odebrała Lena Jankowiak. Serdecznie gratulujemy znakomitego występu w turnieju, w którym wzięło udział ponad 160 zawodników i zawodniczek z pięciu województw.

19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.