Wymiana polsko - niemiecka 2017

  006  W dniach od 8 do 12 maja 2017r. grupa młodzieży z Zespołu Szkół w Gizałkach przebywała w zaprzyjaźnionej Szkole Sekundarnej w Wallwitz (Niemcy) w ramach wymiany uczniowskiej. 10 uczniów i 2 opiekunów zakwaterowanych było u rodzin niemieckich. Uczniowie realizowali wspólny projekt pt. ”Przedstawiamy się. Typowo polskie – typowo niemieckie.” W ramach tego projektu uczniowie uczestniczyli wspólnie w różnego rodzaju zajęciach na terenie szkoły.

   Poza zajęciami w szkole młodzież integrowała się również podczas wycieczek krajoznawczych. Odbyła się całodniowa wycieczka w góry Harz, podczas, której uczniowie mogli podziwiać piękne widoki, zwiedzać miasta Thale i Puendlinburg. Młodzież zażywała kąpieli na basenie „Moya Mare” oraz zwiedzali Zoo w Halle. Piękna pogoda sprzyjała spacerom po ulicach Lipska. W ostatnim dniu wieczorem odbyło się potkanie integracyjne z udziałem uczniów, W - li oraz rodzin goszczących. Goście z Polski byli pod wrażeniem niemieckiej gościnności i serdeczności. Opiekunami polskiej młodzieży były nauczycielki  p. E. Kaźmierczak i p. E. Michalak. Projekt wymiany uczniowskiej był dofinansowany ze środków fundacji (organizacji) Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Używamy cookies i innych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli nie akceptujesz naszych plików, powinieneś niezwłocznie opuścić tą stronę internetową..

  Przeczytałem i akceptuje cookies z tej strony internetowej.